Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Trump World Tower, Nowy Jork, USA

Dodano dnia 28-02-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Trump World Tower jest 262-metrowym wieżowcem w na Manhattanie w Nowym Jorku w USA. Ma 72 piętra które zajmują 83,403 m². Cały budynek jest przeznaczony na cele mieszkaniowe. Znajduje się tutaj prawie 400 apartamentów. Został on zaprojektowany przez Costas Kondylis & Partners LLP Architects , a jego głównymi materiałami budulcowymi były: beton, stal i szkło. Wcześniej w tym miejscu stał 23-piętrowy gmach, jednak został on wyburzony. Natomiast prace nad tym budynkiem rozpoczęły się w 1999 roku, a zakończyły się w 2001.

Trump Tower to luksusowy apartamentowiec przy 845 United Nations Plaza (pierwsza aleja pomiędzy 47. i 48. ulicą) na Manhattanie. Zaprojektowany został przez polskiego architekta Marte Rudzką. Jest 262-metrowa wieża, z 72 piętrami i oszkloną fasadą w kolorze brązowym. Gładka czarna bryła budynku była zaprojektowana początkowo jako złotawa. Był to pierwszy budynek który złamał gentelmańską umowę o budynkach nie wyższych od siedziby ONZ w jej najbliższym sąsiedztwie. Był najwyższym budynkiem mieszkalnym od 2000 do 2003 roku. Zajmuje powierzchnię prostokątna o bokach 44,2 m x 23,8 m. Daje mu to niebywałą smukłość. Jego prosta prostokątna bryła ostro kontrastuje z pobliskim 100 United Nations Plaza Tower, udekorowanym balkonami. Budynek ten ma małe ale eleganckie lobby. Niestety robienie zdjęć w środku jest zakazane.

Trump Tower pozostaje najwyższym budynkiem na półkuli zachodniej wybudowanym w ciągu ostatnich 15 lat (od czasu gdy został ukończony Bank of America Plaza w 1992 roku). Zostanie jednak przewyższony przez Comcast Center w Filadelfii którego budowa ma zakończyć się w 2007 roku. Był to przez krótki czas najwyższy całkowicie mieszkalny budynek świata. Przywyższył go jednak 21st Century Tower w Dubaju (2003) i Tower Palace Three w Seulu (2004).

Wcześniej w tym miejscu stał 23-piętrowy United Engineering Cneter. Przed budową wielu sąsiadów, włączając Waltera Cronkite'a, była przeciwna budynkowi ze względu na jego wysokość, oraz na wyróżniający się wygląd. Pośród wielu obaw jedną była ta, że nowy gmach mógłby sprawić, że znajdująca się po drugiej stronie ulicy siedziba ONZ, skarleje przy takim budynku.

Budynek został wzniesiony z betonu, aby polepszyć wytrzymałość na silne wiatry, a szklana ściana pozwala na oglądanie widoków na East River i część Manhattanu. W kwietniu 2006 roku, na parterze budynku otworzyła swe podwoje elegancka restauracja Megu, serwująca dania kuchni azjatyckiej. Na parterze mieści się również The World Bar.

Budowa tego budynku pochłonęła około 300 000 000 dolarów amerykańskich. Ceny wachały się od 585 000 dolarów (cena za studio), do 13 500 000 dolarów. Mega-penthouse (wielki apartament) znajdujący się na trzech ostatnich piętrach miał 1 815 m² i został wyceniony na 58 000 000 dolarów. Jednak gdy nie mógł znaleźć nabywcy, został podzielony na trzy oddzielne apartamenty (wszystkie szybko sprzedano).

Budynek i niektóre spośród jego luksusowych apartamentów, zostały pokazane w programie stacji NBC, The Apprentice, oraz w telewizyjnym show "Extra", również NBC. W 2003 roku budynek był miejscem premierowego pokazu samochodu Mercedes-Benz SLR McLaren, w trakcie którego piosenkarka Beyonce Knowles pormowała to auto przed amerykańskimi mediami. Ceny apartamentów, dogodne położenie i wyrafinowane udogodnienia jak na przykład kominki w niektórych apartamentach sprawiają, że budynek ten jest bardzo popularny wśród najbogatszych ludzi. Niektóre apartamenty są własnością takich osób jak Bill Gates czy Derek Jeter.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info