Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University), Cambridge, Massachusetts, USA

Dodano dnia 28-01-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Obok Oxford'u i Cambridge najbardziej znana wyższa uczelnia na świecie.

Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University) powstał w 8 września 1636 roku w Newtown (wówczas w Kolonii Zatoki Massachusetts, obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej. Nazwę otrzymała od duchownego purytańskiego, wielebnego Johna Harvarda, który był pierwszym darczyńcą uczelni, wówczas będącej collegem. Harvard łożył na utrzymywanie szkoły, od momentu jej powstania do swojej śmierci a w testamencie zapisał jej swoją bibliotekę i połowę majątku.

Imię Harvarda szkoła przyjęła w dniu 13 marca 1639 roku. Pierwsze stypendia dla studentów tej uczelni ufundowała w 1643 roku Ann Radcliffe.

W 1771 roku mury Harvardu opuściło 63 absolwentów.

Mianem Uniwersytetu (zamiast funkcjonującej do tej pory nazwy college) posłużyła się po raz pierwszy Konstytucja Massachusetts z 1780 roku.

Na początku XIX wieku szkołę zreformowano, głównie za sprawą George'a Ticknora. Gdy w 1823 roku na uczelni doszło do zamieszek, wydalono 43 z 70 studentów. Ticknor, przeciwnik 20-tygodniowych wakacji letnich, zmusił studentów do uczestniczenia w kursach wbrew ich zainteresowaniom.

Najważniejszym wydarzeniem w dziejach Harvardu w drugiej połowie XIX wieku były zmiany wprowadzone przez Charlesa Williama Eliota, prezydenta w latach 1869-1909. Zmusił profesorów do prowadzenia badań. Doprowadził też do zmian w programie nauczania, łącząc teoretyczną wiedzę z praktyką.

Obecnie uniwersytet jest jednym z najbardziej znanych i uznanych ośrodków akademickich i naukowych na świecie. Studiuje na nim około 20 tysięcy osób.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Harvard University, Cambridge, Massachusetts, USA

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: mjhtLeave a Reply

info