Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Warsaw Trade Tower, Warszawa, Polska

Dodano dnia 24-12-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Warsaw Trade Tower (WTT) - jeden z dwóch, obok Pałacu Kultury i Nauki, budynków w Warszawie i w Polsce o wysokości przekraczającej 200 metrów. Zbudowany w latach 1997 - 1999 przez koreański koncern Daewoo, który w 2002 sprzedał obiekt amerykańskiej firmie Apollo-Rida. Liczący 208 metrów wysokości i 43 kondygnacje wieżowiec był wielkim sukcesem konstrukcyjnym i architektonicznym, mniejszym powodzeniem cieszył się jednak wśród najemców biur, które stanowią niemalże całość jego powierzchni. Oprócz biur pierwsze dwie naziemne kondygnacje zajmuje centrum handlowe, a trzy podziemne pełnią funkcje parkingu podziemnego na 300 samochodów.

Fundament Warsaw Trade Towera sięga 11 metrów pod ziemię i opiera się na 156 palach. Centralnym elementem budynku jest żelbetowy trzon, w którego wnętrzu znajdują się szybkie windy, osiągające prędkość 25,2 km/h oraz wszystkie niezbędne instalacje, dzięki którym budynek stał się jednym z najbardziej nowoczesnych w Warszawie.

Niekiedy pojawiają się opinie, że to właśnie WTT jest najwyższym budynkiem w Polsce. To prawda tylko w przypadku, jeśli nie weźmiemy pod uwagę iglic obu budynków (Pałacu Kultury i Nauki oraz WTT) - wtedy Warsaw Trade Tower jest wyższe o 3 metry. Jednak wliczając iglice, a tak się zwykle robi we wszelkich rankingach, Pałac Kultury wygrywa aż o 23 metry.

Iglica WTT to metalowy słup zakończony anteną przekaźnikową przyczepiony do budynku na stalowych obręczach. Iglica rozpoczyna się na wysokości 32 piętra a wznosi się nad dachem na wysokość 24 metrów.

Warsaw Trade Tower obecnie jest 2 najwyższym budynkiem w Polsce. Po ukończeniu budowy Sky Tower we Wrocławiu może stracić tą pozycję.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info