Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Wieża wodna Warner Bros., Hollywood, Kalifornia, USA

Dodano dnia 17-12-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Wieża z wodą, jest jedną z ikon wytwórni Warner Bros.

Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) - amerykańska wytwórnia filmowa.

Warner Bros. jest jednym z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych. Obecnie jest spółką-córką konglomeratu Time Warner. Główną siedzibę ma w Burbank w Kalifornii.

Warner Bros. jest producentem lub dystrybutorem ponad sześciu i pół tysiąca filmów fabularnych (m.in. Casablanca, Przygody Robin Hooda, Sokół maltański, Buntownik bez powodu, Maverick, Batman, Zabójcza broń, Matrix czy ekranizacje Harry’ego Pottera) oraz czternastu tysięcy tytułów animowanych (w tym półtora tysiąca kreskówek np. Królik Bugs, Xiaolin - pojedynek mistrzów, Batman przyszłości, przedostatnia produkcja Johnny Test i ostatnia Kudłaty i Scooby Doo na tropie).

Wytwórnia została założona przez braci Warner - emigrantów z Polski: Alberta, Sama, Harry’ego (urodzeni w Krasnosielcu na Mazowszu jako Aaron, Szmul i Hirsz Eichelbaum) i Jacka (urodzonego już w Kanadzie jako Itzhak Eichelbaum), którzy sprzedając rodzinny majątek (konia o imieniu Bob) oraz zastawiając w lombardzie zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. W dwadzieścia lat później, 4 kwietnia 1923 r., założyli wytwórnię filmową, która obecnie jest jedną z największych na świecie.

Od lat rywalizuje z inną wytwórnią filmową - The Walt Disney Company.

Z wytwórnią związane były i są największe gwiazdy przemysłu filmowego od Clinta Eastwooda, przez Mela Gibsona, do Stanleya Kubricka.

Obecnie wytwórnia Warner Bros. należy do największego na świecie koncernu medialnego Time Warner, Inc. Poprzez swego właściciela jest ściśle powiązana z wytwórnią filmową New Line Cinema.

[Więcej: Wikipedia]

Podesłał: bolliloLeave a Reply

info