Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Wodospad Iguacu, Brazylia, Argentyna

Dodano dnia 13-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Rzeka Iguacu wypływa z Serro de Mar, niedaleko brazylijskiego wybrzeża, na południe od Sao Paulo, i płynie w głąb lądu (na zachód) ok. 1320 km. Przez Wyżynę Brazylijską wije się zakolami, aż wzbogacona wodami dopływów, opada po blisko 70 progach skalnych, rozbijających jej nurt. Największy z wodospadów, wodospad Ńacunday ma wysokość 40 m, prawie taką jak Niagara. W miejscu, gdzie rzeka dociera do skraju płaskowyżu, tuż przed połączeniem się z Paraną, spada w przepaść wodospadu Iguacu. Rzeka ma tutaj 4 km szerokości, jej wody spadają w dół na całym przekroju koryta, po wspaniałym urwisku o kształcie rogalika. Znajduje się tutaj aż 275 odrębnych progów skalnych, skąd woda spada z 82 m, bezpośrednio do kotła na dnie lub rozbija się o całą serię mniejszych krawędzi.

(Źródło: Wikipedia)

(Opis i zdjęcia: Wikipedia (EN))

Podesłał: Tarkin2 Responses to “Wodospad Iguacu, Brazylia, Argentyna”

  1. magro Says:

    Byłem tam na samym dnie blisko” Garganta de diablo” czyli gardzieli diabła mam zdjęcia, wodospad cudowny.
    magro

  2. Jacek Says:

    Pod Garganta del Diablo można wpłynąć motorówką - taka lokalna rozrywka - i potem kupić z tej frajdy kasetę wideo. Wodospady są piękne od strony brazylijskiej, jednak większy teren do oglądania jest od argentyńskiej - niedaleko jest przejście graniczne i jeżdżą tam autobusy. Warto mieć na zapas parasol - w powietrzu unosi się zwykle gęsta mgiełka… zwłaszcza bliżej gardzieli.
    Nawet początkujący fotograf bedzie miał tysiące okazji do sfotografowania tęczy! Piękne miejsce, również ze względu na otaczającą przyrodę.

Leave a Reply

info