Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Wrocław, os. Kuźniki, Polska

Dodano dnia 24-04-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Kuźniki (niem. Schmiedefeld) - osada położona w zachodniej części Wrocławia. Wcielona do miasta w 1928 roku. Główne ulice to Hermanowska, Sarbinowska, Koszalińska, Dźwirzyńska oraz Kołobrzeska. Dojazd autobusami 122, 126, 128, 129, 139, 409, 609 i nocnymi 246, 249.

Główna część osiedla składa się z małych, 4-piętrowych bloków, wybudowanych około roku 1980. Na osiedlu są jednak również grupy domków jednorodzinnych i szeregowców. Osiedle to liczy około 6 tysięcy mieszkańców.

Kuźniki od południa i północy oddzielone są liniami kolejowymi (Wrocław - Głogów od północy i Wrocław - Legnica od południa), krzyżującymi się na wschodzie osiedla. Od zachodu granicę stanowi rzeka Ślęza. Od południa Kuźniki graniczą z osiedlem Nowy Dwór. Na północny zachód od Kuźnik, oddzielone linią kolejową głogowską (mieści się tu na niej stacja Wrocław-Kuźniki), leży osiedle Gądów Mały.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Bartek186Leave a Reply

info