Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Wuppertal, Niemcy

Dodano dnia 01-12-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Wuppertal - niemieckie miasto znane w Polsce dzięki Stefenowi Müller'owi - znanemu artyście kabaretowemu, ostatnio występującego w popularnych serialach.

Wuppertal to miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, leżące w obrębie rejencji Düsseldorf. Leży na południe od Zagłębia Ruhry i w okolicy dużych miast: Düsseldorfu, Kolonii oraz Essen. Największe miasto regionu Bergisches Land. Liczy ok. 360 000 mieszkańców.

Wuppertal powstał 1 sierpnia 1929 roku z połączenia siedmiu samodzielnych miasteczek: Elberfeld, Barmen, Cronenberg, Ronsdorf, Vohwinkel, Beyenburg i Lüttringhausen (obecnie Remscheid). Nazwa miasta pochodzi od jego położenia w dolinie rzeki Wupper (tal w języku niem. to "dolina")

Poszczególne miasta wchodzące obecnie w skład Wuppertalu powstały około X - XI wieku. Rzemiosło hutnictwa żelaza i kwitnący przemysł włókienniczy oraz handel przyczyniły się do znacznego rozwoju miasta na przełomie XIX - XX wieku.

W czasie II wojny światowej miasto zostało częściowo zniszczone, a ludność cywilna poniosła znaczne straty.

Przemysł włókienniczy odgrywał ważną rolę gospodarczą w mieście, by stracić na znaczeniu w końcowych latach siedemdziesiątych przez globalizację rynku tekstylnego.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: MonikaLeave a Reply

info