Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Zamek w Cheverny, Francja

Dodano dnia 22-08-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Zamek w Cheverny - jeden z zamków Doliny Loary.

Położony jest na południowy zachód od Orleanu i 193 kilometry od Paryża, w departamencie Loir-et-Cher we Francji. Posiadłość ta od ponad 600 lat należy do rodziny Hurault i bez zmian zachowała wygląd z XVII wieku.

Obecna budowla została wzniesiona na miejscu wcześniejszej rezydencji przez Henryka (Henri) Hurault i jego żonę Małgorzatę (Marguerite) Gaillard. Budowa trwała od lat 20. XVII wieku do ok. 1635 roku i podobno była nadzorowana przez samą hrabinę. Prace zostałe powierzone architektowi i rzeźbiarzowi Boyer (Jacques Bougier) i malarzowi Jean Monier. Obecnie przypałacowy park ma powierzchnię 100 ha, a las - 2 tys. ha.

Zamek w Cheverny jest słynny z organizowanych do dziś polowań. Zwiedzający posiadłość mogą zobaczyć psiarnię, liczącą około 100 wypchanych psów i Salę Trofeów (Salle de Trophées) z około 2 tys. poroży.

Zamek został zbudowny w XVII wieku w stylu Ludwika XIII, z białego tufu wapiennego, a przykryty został stromymi dachami. Fasada jest prosta i symetryczna, bardzo charakterystyczna i różniąca się mocno od innych zamków w dolinie Loary, które najczęściej zostały wzniesione bądź przebudowane w epoce renesansu.

W centralnej części budynku znajduje się klatka schodowa, do której przylegają dwa identyczne skrzydła, w pełni wyposażone oryginalnymi meblami.

Więcej - zobacz opis po angielsku: The Château de Cheverny, France

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: ixlopLeave a Reply

info